X
تبلیغات
زولا

راهنمای پنجره دوجداره upvc

پنج‌شنبه 20 مهر 1396
11:28
بهرام پروهان

پنجره ها ازمهمترین و بارز ترین قسمت  ساختمان می باشند بدلیل تنوع زیاد پنجره ها در رنگ ها و اشکال مختلف انتخاب بهترین پنجره برای ساختمان دشوار بنظر می رسد به همین دلیل بهترین گزینه برای خرید راحت پنجره ها مراجعه به راهنمای پنجره دوجداره upvc در شرکت های فروش پنجره می باشد.

رنگ پنجره دوجدار

 علاوه ‌بر مزیت‌هایی از قبیل عایق بودن از نظر حرارتی، برودتی و صدا، پنجره‌های دو یا چند جداره مزایای بسیاری دارند. یکی از مهم‌ترین این مزیت‌ها که قطعا برای خانم‌های خانه بسیار مهم است، جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل خانه است که تا حد قابل توجهی کار گردگیری روزانه یا هفتگی شما تقلیل خواهد یافت و دیگر نیازی نیست نگران میهمان‌های سرزده وسط هفته باشید. علاوه‌ بر گرد و غبار نفوذ رطوبت هم مساله بسیار مهمی است که در خانه‌هایی که پنجره‌هایی معمولی دارند پیش می‌آید، به‌ دلیل عدم درزگیری مناسب یا عایق نبودن کامل نما هنگام بارندگی رطوبت به داخل ساختمان از اطراف پنجره‌ها نفوذ می‌کند یا از طریق خود پنجره به‌دلیل تعریق شیشه پنجره، رطوبت را به داخل منتقل می‌کند و ممکن است دیوار‌های اطراف آن پنجره دچار نم شده و نمای زشتی را به گچ کاری داخلی ساختمان شما بدهد. https://upvc.pro/ پنجره دو جداره علاوه ‌بر اینکه عایق مناسبی برای برودت و حرارت می‌باشد، می‌تواند عایق صدای مناسبی هم باشد. راهنمای انتخاب پنجره دوجداره شامل نوع و تعداد بازشو، رنگ پنجره با توجه به آب و هوای منطقه و نمای ساختمان و جنس پروفیل که مهم ترین نکته می باشد . پنجره های دوجداره یو پی وی سی و آلمینیومی مزایای بسیار فراوانی دارند اما به شرطی که به بهترین حالت مونتاژ شوند و متریالی که برای ساخت آنها استفاده می شوند استانداردهای لازم را را داشته باشند و توسط نصاب ماهر نصب شوند، به درستی استفاده و نگه داری گردند و در صورت بروز مشکل با سرویس کار و تعمیرکار شرکت مربوطه تماس گرفته شود.

نکات مهم و راهنمای پنجره دوجداره upvc
۱- نوع پروفیل یو پی وی سی (UPVC)
۲- نوع یراق آلات مصرفی
۳- نوع شیشه دو جداره مصرفی
۴- نحوه تولید و شرکت سازنده ی پنجره
۵- نصب استاندارد پنجره
پنجره دوجداره یو پی وی سی
۱- نوع پروفیل یو پی وی سی (UPVC) :
• پروفیل  UPVC  سازگار با شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده باشد:
راهنمای انتخاب پنجره دوجداره بر این نکته تاکید دارد که پروفیل باید حتما جهت شرایط آب و هوایی همان منطقه ساخته شود. با توجه به سرد سیر یا گرمسیر بودن مناطق درصد مواد افزودنی به PVC ( مراجعه شود به مقاله ی استانداردهای پروفیل UPVC) تغییر می کند. به عنوان مثال در مناطقی که نور آفتاب بصورت قائم تابیده میشود و روزهای گرم و شبهای سردی دارد ، میزان درصد اکسید تیتانیوم و پایدار کننده های به کار رفته در UPVC نسبت به مناطق سردسیر و مناطقی که آفتاب به صورت مایل می تابد متفاوت می باشد. اکسید تیتانیوم موجود در پروفیل UPVC از تمرکز حرارت و گرما بر روی سطح پروفیل جلوگیری می نماید . درواقع رنگ سفیدو شفاف بعضی از پروفیلها ی مرغوب مربوط به همین میزان درصد اکسید نیتان میباشد https://upvc.pro/. اکسید نیتان نور خورشید را منعکس میکند و مانع از جذب اشعه ی ماورای بنفش به بدنه و گوشته ی پروفیل می گردد. در مواردی که جهت کاهش قیمت پروفیل درصد اکسید نیتان ویا پایدار کننده های UPVC را کم می کنند، پروفیل دچار تغییر رنگ ( زرد میشود) و ترک خوردگی می شود. پس با تغییرات مواد اولیه که به PVC افزوده می شود تا به UPVC تبدیل گردد ، می توان قیمت تمام شده پروفیل را کاهش داد. همچنین نوع PVC مصرفی نیز بسیار مهم است، پروفیلهایی که از PVCهای ساخت کشور آلمان و یا اتریش استفاده می کنند از مرغوبیت بالاتری برخوردار هستند. مواد افزودنی به PVC اضافه می گردد و به UPVC تبدیل میشود.


پنجره یو پی وی سی طرح چوب

پروفیلهای ترک جهت شرایط آب و هوایی ترکیه ساخته شده که نور خورشید به صورت مایل می تابد و سردسیری نیز می باشند. به همین دلیل امکان ترک خوردگی و تغییر رنگ در آنها بسیار بسیار بالا می باشد.

• پروفیل UPVC  دارای گواهی نامه ها و استانداردهای معتبر باشد:
همیشه توجه فرمایید که پروفیل انتخابی شما دارای چهار گواهینامه :
– chemson (مربوط به افزودنی های پلیمری)
– RAL ( استاندارد رال آلمان که بسیار مهم می باشد و مربوط به ضخامت دیواره های داخلی و خارجی کانالهای پروفیل می باشد)
-SKZ ( گواهینامه SKZ مربوط به آزمایشگاه رال (RAL) آلمان می باشد که پروفیل پس از انجام تستهای مختلف از نظر مواد تشکیل دهنده ، ضخامت دیواره ها ، مقاومت و… مورد آزمایش قرار میگیرد.
۲. راهنمای انتخاب پنجره دوجداره یراق آلات مصرفی
یکی دیگر از مواردی که مصرف کنندگان و مشتریان عزیز در حین خرید یک پنجره عایق باید به آن توجه نمایند نوع یراق آلات مصرفی می باشد. یراق آلات یک پنجره شامل لولا، دستگیره و اسپانیولت می باشد. مجموعه این ست را یراق آلات پنجره می گویند که هر یک عملکرد خاص خود را دارند.
یکی از معتبرترین برندهای یراق، Roto آلمان می باشد که علامت اختصاری آن (علامت اختصاری Roto و link آن آورده شود) بر روی لولا، اسپانیولت و دستگیره حک شده است و از مرغوبترین یراق آلات موجود می باشد. در صورتی که یراق Roto را انتخاب می فرمایید دقت نمایید که لولا، اسپانیولت و دستگیره همگی Roto آلمان باشد، می توان جهت کاهش قیمت لولا را ترک، اسپانیولت را Gu و دستگیره را Roto انتخاب کرد. اما این پنجره هرگز عملکرد مناسبی نخواهد داشت و تنها این کار جهت کاهش قیمت صورت می پذیرد. پس دقت فرمایید که علامت اختصاری Roto بر روی لولا، اسپانیولت و دستگیره حک شده باشد.
بعد از یراق آلات آلمانی که بهترین آن Roto می باشد می توان از یراق آلات ترک نیز استفاده کرد. در صورت انتخاب یراق ترک حتماً دقت فرمایید که از یراق آلات ترک معتبر مانند vhs، vorne و accado استفاده نمایید و هرگز از یراق آلات متفرقه ترک و یا چین استفاده ننمایید.
۳. راهنمای پنجره دوجداره upvc و نوع شیشه دوجداره
بعد از انتخاب پروفیل و یراق مناسب، آیتم دیگری که مصرف کنندگان عزیز باید به آن توجه بیشتری داشته باشند نوع شیشه دوجداره می باشد. با توجه به اینکه ۷۰ %از پنجره شما شیشه می باشد و شما یک پروفیل کاملاً عایق و یراق آلات خوب را انتخاب کرده اید، پس در انتخاب شیشه نیز دقت فراوانی را باید به انجام برسانید تا پنجره شما ۱۰۰% عایق شود. همچنین گاز آرگون علاوه بر جلوگیری از انتقال انرژی حرارتی باعث کاهش سرعت صوت نیز می گردد و از انتقال آلودگی های صوتی در مناطق پر تردد و شلوغ جلوگیری می نماید. https://upvc.pro/ با انتخاب مناسب نوع شیشه می توان میزان آلودگی های صوتی را از ۳۰% تا ۷۰% کاهش داد. جهت اطلاعات فنی بیشتر به قسمت (شیشه دوجداره) مراجعه فرمایید.
۴. تحوه تولید و ساخت شرکت سازنده پنجره دوجداره
کارخانجات پنجره سازی پروفیلهای UPVC را به صورت خام و شاخه های ۶ متری از تولیدکنندگان پروفیل خریداری می نمایند و عملیات برش، نصب یراق، جوش، انداختن گالوانیزه و لاستیک آب بندی همگی در کارخانجات پنجره سازی صورت می پذیرد. پس این کارخانجات نقش بسیار مهمی را در تولید نهایی دارند.
گالوانیزه مصرفی حتماً باید داخل پروفیل UPVC دور تا دور به ضخامت ۱.۵ میلی متر چرخیده باشد.
لاستیک آب بندی حتماً باید از EPDM باشد در غیر اینصورت در فصول گرم و سرد بر اثر شدت گرما و سرما خشک و تکه تکه شده و دیگر عملکرد آب بندی و هوابندی خود را نداشته و وقتی که پنجره شما در حالت بسته می باشد سوز و سرما و گرد و خاک از بین آن عبور می کند. نوع کانکتورها حتماً باید از جنس مرغوب استفاده شود چون وزن اجزاء پنجره دوجداره بر روی آنها سوار است و باید استحکام لازم را داشته باشد. نوع ماشین آلات مونتاژ پنجره، ماشین آلات برش، ماشین آلات جوش و استادکاری که با آنها کار می کند نیز همگی نقش بسیار مهمی را در تولید محصول نهایی دارند.
یکی از کار آمد ترین ویژگی های درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی قابلیت انتخاب رنگ در انواع مختلف میباشد
همانطور که در مقالات قبل ذکر کردیم یو پی وی سی ماده ای متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) می باشد ، طیف وسیعی از محصولات را می توان با یو پی وی سی تولید نمود و در ساخت درب و پنجره از جنس یو پی وی سی از پروفیل مناسب که دارای غلظت بالای مواد متشکله هستند استفاده می شود تا استحکام کافی را داشته باشد
راهنمای پنجره دوجداره upvc شرکت های تولید کننده پروفیل های یو پی وی سی علاوه بر تولید پروفیل های با رنگ سفید جهت افزایش تنوع محصولات خود و پاسخگویی به سلایق مشتریان اقدام به تولید پروفیل با رنگ بندی مختلف نموده اند.
وجود زیبایی در ساخت و رنگ بندی و الماسی بالای پنجره های دوجداره سبب گشته است که بیش از ۹۰ درصد بازار درب و پنجره به این نوع محصولات اختصاص داشته باشد و تقاضا برای پنجره های یو پی وی سی و آلومینیوم روز به روز بیشتر شود اما سوال اینجاست که ایا این نوع پنجره های می تواند در معماری داخلی تاثیر گذار باشد؟
راهنمای پنجره دوجداره upvc درمعماری ساختمان درب و پنجره دوجداره
در جواب این سوال باید عرض کنیم که بی شک یکی از عوامل مهم زیبایی محیطی وجود درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی و آلومینیوم است، زیرا علاوه بر داخل محیط از بیرون نیز نمای ساختمان را تحت تاثیر قرار می دهد.