پنجره های دوجداره چند ضلعی upvc

پنج‌شنبه 13 مهر 1396
13:09
بهرام پروهان

استفاده از پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc باعث صرفه جوئی در مصرف انرژی و جلوگیری از تبادل سرما و گرما به منزل می شود ویژگی آن هم عدم تغییر رنگ در مقابل نور خورشید و شرایط مختلف جوی و همچنین خود رنگ و بدون نیاز به مواد نگهدارنده و براق کننده می باشد.


 پنجره ها غیر از کارایی و قابلیت در حفظ انرژی و تهویه هوای مطبوع ، جلوه ساختمان هستند. پنجره های دوجداره چند ضلعی از نظر طرح دارای شکل های متنوعی می باشند، که با توجه به سلیقه و نوع سفارش مشتریان عزیز می توان مناسب ترین طرح پنجره را انتخاب کرد. همانطور که می دانید هر منزلی استایل و سبک طراحی مخصوص به خودش را دارد که آنها را از مابقی ساختمان ها متمایز می کند. نمای زیبا برای یک ساختمان تا حد زیادی به مدل پنجره ها بستگی دارد. یکی از مدل های پنجره که زیبایی خاصی به نمای ساختمان می دهد ، انواع پنجره های دوجداره چند ضلعی و قوس دار می باشد.

خرید و استفاده از پنجره های دوجداره چند ضلعی و با اشکال خاص بستگی به طراحی و معماری ساختمان ها دارد. در بسیاری از ساختمان ها برخی از پنجره های نما اشکال خاص دارند که جلوه ای خیره کننده به نما می دهد. اشکال گوناگونی را می توان با پروفیل upvc ساخت که با مشاوره و محاسبه کارایی و مقاومت پنجره می توان آنها را تولید کرد. https://upvc.pro/معماران و طراحان ساختمان با سلایق خاص همیشه به دنبال یافتن و اجرای پروژه های منحصر بفرد و خاص هستند. شاید یکی از دلایلی که بعنوان نقاط ضعف پنجره های دوجداره  نسبت به انواع پنجره آهنی و فلزی مطرح است، همین عدم انعطاف پذیری پروسه تولید پنجره های دو سه جداره upvc با نظر طراحان تصور شود. با پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvcبازده انرژی منازل را به طور محسوسی بهبود می بخشند و در افزایش امنیت منازل نقش به سزایی ایفا می کنند. علاوه بر این، به دلیل استفاده از گالوانیزه در ساختار پروفیل های UPVC، از استحکام بالایی برخوردار هستند و به علت به کار گیری نوارهای آب بندی لاستیکی، از ورود هرگونه آلودگی محیطی به داخل ساختمان جلوگیری به عمل می آورند.
اما در سالهای اخیر و جهت ترمیم چنین تصوری شرکت های تولید کننده درب و پنجره دوجداره  و شرکت های تولید کننده پروفیل upvc  با همکاری هم اقدام به ابداع روشها و ماشین آلات خاصی شده اند تا بتوانند این تنوع محصولات را افزایش دهند که بخوبی از پس این کار برآمده اند و نیاز بازار را تامین می کنند. انعطاف پذیری در طراحی پنجره های دوجداره چند ضلعی با اشکال خاص فقط به اشکال هندسی مربع و مستطیل ختم نمی شود. پروفیل های upvc با توجه به معماری های خاص و ارائه نقشه، از خم پذیری خوبی جهت ساخت انواع کتیبه آرک برخوردار هستند. پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvcو با اشکال خاص پس از خم دار شدن به قسمت های دیگر جوش خورده و مستحکم می شوند.
 پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc تاثیر رویایی و بی نظیری بر خانه های با معماری مدرن و سنتی می گذارد. شما می توانید این مدل از پنجره را در کنار دیگر مدل های پنجره قرار دهید تا به نمایی زیباتر در ظاهر ساختمان برسید. می توانید در ساخت درب های بالکنی یو پی یو سی نیز از این مدل استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، نور بیشتری وارد منزل کنید. پنجره های دوجداره چند ضلعی می توانند به بلندی پنجره های لولایی و به پهنی پنجره های سایبانی ساخته شود. پنجره های دوجداره چند ضلعی با تلفیق درست با دیگر مدل ها می تواند علاوه بر زیبایی، تهویه هوای مطبوعی نیز فراهم کند.
پنجره ها یکی از اجزای معماری هستند که همواره در برقراری نظم و هماهنگی در بنا و یا به عکس در آشفتگی اشاره شده، نقش موثری داشته اند. قبل از تاثیرات دوران جدید، پنجره ها در رابطه با جنبه های ذهنی زندگی انسان نیز نقش های قابل توجهی داشته اند. بنابراین مفهوم پنجره هنوز می تواند جای تامل داشته باشد. همچنین توجه به جنبه های وجودی و معناشناختی پنجره در هر فرهنگی می تواند در شناخت نسبت به فرهنگ معماری موثر واقع شود. https://upvc.pro/ لذا شاید واژه پنجره یکی از کلمه های مهمی باشد که بعد از واژه خانه برای شناخت مفهوم زیست انسان باید به آن پرداخت. یکی از انواع پنجره که متناسب با مدل و طرح اصلی ساختمان استفاده می شود، پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc می باشد.
نکات مهم درخرید پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc
در خرید پنجره های دوجداره چند ضلعی باید به ۵ نکته بسیار مهم توجه نمود که در صورت رعایت این ۵ نکته ،هزینه را که جهت خرید پنجره های دوجداره چند ضلعی انجام داده اید ظر ف مدت کوتاهی بر گشت پذیر خواهد بود .در واقع پنجره های دوجداره چند ضلعی استاندارد ، پنجره های می باشند که هزینه خرید خود را با صرفه جویی در اتلاف انرژی ،جبران خواهند کرد.
این ۵ نکته در پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc عبارتند از :
۱-انتخاب پروفیل upvc کاملا استاندارد جهت شرایط آب و هوایی منطقه نصب پنجره های دوجداره چند ضلعی
۲-انتخاب نوع یراق آلات مصرفی بسته به کارایی و وزن لنگه ها ومیزان تردد.
۳-استفاده ازشیشه دوجداره صنعتی که کاملا بصورت استاندارد تولید شده باشد و گاز آرگون به میزان لازم در آن تزریق شده باشد و قادر به خروج نباشد. با توجه به اینکه بخش اعظم یک پنجره های دوجداره چند ضلعی را شیشه دوجداره تشکیل میدهد، پس در انتخاب شیشه باید دفت فراوانی کرد تا کاملا استاندارد و به صورت صنعتی تولید شده باشد.
۴-تولید استاندارد پنجره های دوجداره چند ضلعی در که باید توسط استاد کار متخصص وماشین آلات استاندارد تولید گردد. در غیر این صورت حتی با انتخاب پروفیل، یراق و شیشه دوجداره استاندارد در صورتیکه تولید خوبی نداشته باشید پنجره شما هرگز عایق نخواهد بود وازبین باز شوها اتلاف انرژی صورت می پذیرد. روی تولید خوب و صنعتی همواره تآکید داشته باشید ، تنها راه مطمئن شدن از تولید خوب ، بازدید از پروژه های انجام شده می باشد.
۵-نصب استاندارد پنجره دوجداره که باید مطابق با استاندارد های نصب همراه با پیچ های بولدکس ،چسب های سیلی کون و فوم های پلی ارتان باشد ،اگر نصب به خوبی انجام نگیرد ازبین فریم اصلی پنجره دوجداره ،اتلاف انرژی صورت می پذیرد .
برای سفارش پنجره های دوجداره چند ضلعی با اشکال خاص باید به شرکت های معتبر ساخت در و پنجره های دوجداره چند ضلعی مراجعه نمود. تمامی درب ها و پنجره های دوجداره چند ضلعی تولید شده در شرکت های معتبر، دارای ضمانت نامه و گارانتی می باشند.
برای تعویض پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc دو راه وجود دارد:
اولى اینکه، بهمان حالت وصورت که وجود دارد ازنوع upvc کلیشه شده وبا دستگاه تمام اتوماتیک خم داده وساخته میشود که زیبا میشود اما بسیار پرهزینه است و درعین حال درزگیرى وعایق کمترى نسبت به پنجره هاى عادى دارد .پنجره چندضلعی

دوم اینکه ، حالت پنجره های دوجداره چند ضلعی جداگانه پر میشود . https://upvc.pro/یا با شیشه دوجداره طبق نمای قبلی آن قسمت عایق میشود و درزیر آن پنجره عادى ساخته میشود و مزایاى آن نسبت به قوسى هم قیمت مناسبتر و هم کیپ شدن وبهتر عایق شدن آن است . 

شرکت تولیدی پرفیل ویستا بست علاوه بر تولید محصولات سفید، محصولات لمینت با رنگ طرح چوب را نیز ارائه می نماید.اما مشتریان خاص ما با سلیقه های متفاوت و البته برای اجرای پروژه های خاص و منحصر بفرد نیاز به رنج گسترده تری از محصولات رنگی دارد. بنابراین این شرکت با احداث کارگاه رنگ درب و پنجره در کنار واحد تولیدی پنجره های دوجداره چند ضلعی  upvc با استفاده از برند های مطرح تولید رنگ اقدام به رنگ آمیزی محصولات با توجه به سلیقه کارفرما می نماید.به منظور ایجاد طرح های تزئینی و رنگی از روکش های تزئینی استفاده می شود. کیفیت مرغوب روکش و چسب و همچنین تجهیزات روکش زنی اهمیت داشته واین گروه صنعتی امکانات لازم را جهت تولید و عرضه پروفیل های روکش شده را حسب سفارش در اختیار دارد.