X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

نصب پنجره دو جداره

پنج‌شنبه 5 مرداد 1396
09:05
بهرام پروهان
نصب پنجره دو جداره باید بگونه ای صورت گیرد تا درب و پنجره upvc بتواند به راحتی و بدون آسیب دیدن بارهای زنده و مرده را تحمل و خنثی سازد. در پنجره دوجداره یو پی وی سی به علت وجود یراق آلات و چفت های جدید و امکان طراحی پروفیل های امنیتی، ایمنی پنجره دوجداره یو پی وی سی چندین برابر شده است.

پنجره دوجداره استاندارد

  
بهترین زمان ممکن برای نصب پنجره دو جداره در ساختمان های نوساز و جدید زمانی است که عمده عملیات ساختمانی به پایان رسیده و ساختمان در حال رنگ آمیزی و نقاشی است. اولین قدم برای نصب پنجره دو جداره داشتن ابعاد پروژه است به گونه ای که کارفرما می تواند به راحتی با اعلام ابعاد حدودی که خود اندازه گیری کرده است از قیمت حدودی پنجره دوجداره مورد  نظرباخبر شود.
مراحل اندازه گیری و نصب پنجره دو جداره
درب و پنجره دوجداره upvc  را می توان روی قاب های اصلی و چهارچوب های آجری و سیمانی، چوبی، فلزی، sub frame و سایر سازه ها نصب کرد، پس از آماده بودن درگاه پنجره در ساختمان های نوساز و یا حذف پنجره های قدیمی چوبی، فلزی و …. بوسیله متر های دیجیتال، نواری و یا سایر ابزار دقیق محل نصب را به دقت اندازه گیری کرده و سپس ابعاد محل را به واحد طراحی ارائه داده و طرح های مناسب را برای بازشوها و لنگه های ثابت درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی طراحی میشود تا در کارخانه طرح مورد نظر به اجرا برسد.
فرآیند نصب پنجره دو جداره تاثیر مستقیمی روی دوام و کیفیت عملکرد آن خواهد داشت.
در عملیات نصب پنجره دو جداره می بایست قابلیت های زیر مورد توجه قرار گیرد :
۱- نصب پنجره دو جداره باید بگونه ای صورت گیرد تا درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی بتواند به راحتی و بدون آسیب دیدن بارهای زنده و مرده را تحمل و خنثی سازد.
۲- ممانعت از تبادل حرارت و صداهای محیطی
۳- حرکت ها و باز و بسته شدن راحت و بدون صدا ناشی از سایش
۴- نظافت درگاه قبل از نصب پنجره دو جداره و درب یو پی وی سی
۵- تراز پنجره های دو جداره مورد نصب پنجره دو جداره و جایگذاری دقیق در محل نصب
۶-سوراخکاری و اصلاح محل های مناسب پروفیل یو پی وی سی
۷- استقرار و تثبیت پنجره دو جداره و فیکس کامل بوسیله پیچ ها و اتصالات مخصوص در محل درگاه
۸- انداختن زهوار پس از نصب شیشه های دو جداره در چهار چوب های فریم پنجره یو پی وی سی
۹- تزریق سیلیکون و فوم مخصوص جهت درزبندی های نهایی پس از نصب پنجره دو جداره بصورت کامل
۱۰- تراز و رگلاژ تمامی قاب ها و لنگه های نصب شده

نصب پنجره یو پی وی سی

نگهداری پس از نصب پنجره دو جداره
برچسب های روی پروفیل را بلافاصله پس از نصب جدا نمایید, در غیر این صورت در اثر تابش آفتاب خشک شده و جدا نمی شود یا اثر چسب روی پروفیل باقی می ماند.
سطح پروفیل را با یک محلول پاک کننده ناساینده تمیز نمایید تا پنجره های شما همیشه تمیز و درخشان وبدون خط وخش باقی بماند.
قطعات فلزی داخلی و بیرونی باید مرتب, تمیز وعاری از گرد وغبار شوند. لولاها, لاکینگ پلیت ها و قطعات متحرک باید بصورت حرفه ای از نظر سفتی پیچ ها و عملکرد صحیح بازدید شوند.
شیارهای تخلیه آب بازدید شوند تا در اثر تجمع گرد و غبار مسدود نشده باشند.
از مزایای نصب پنجره دو جداره می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱) استحکام و الماسی: در و پنجره دوجداره یو پی وی سی بسیار محکم هستند و از این لحاظ با همتای فلزی خود در یک مرتبه قرار دارند.
۲) عدم نیاز به رنگ آمیزی و ثبات رنگ: پروفیل های upvc سفید هستند و در صورت بالا بودن کیفیت مواد اولیه از ثبات رنگی بالایی برخوردار هستند، زنگ نمی زنند و جلای آن ها تغییر نمی کند.
۳)تنوع رنگی بالا: پروفیل upvc به دو صورت رنگی می شود:
الف) استفاده از پوشش های لمینت بر روی upvc: در این روش پوشش لمینت با الماسی بالا روی پروفیل چسبانده
می شود و معمولاً طرح دار است، مانند طرح چوب و….
ب) رنگ آمیزی ماده upvc: در این روش از رنگ مخصوصی برای رنگ آمیزی ماده upvc استفاده می شود.
۴) عایق بندی صدایی و گرمایی: یکی از دلایل رشد نصب پنجره دو جداره عایق کاری ساختمان است. میزان عایق بندی پنجره دوجداره یو پی وی سی به شیشه، نوع پروفیل، یراق آلات، نصب، فرایند تولید و مونتاژ، ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید و نوع پروفیل گالوانیزه درون پنجره دوجداره یو پی وی سی و … بستگی دارد که در پروفیل های با کیفیت بالا و عالی و استفاده از شیشه های چند جداره این عایق کاری به بهترین حال انجام می پذیرد.