X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

پنجره دوجداره با شیشه سیم دار (مسلح)

سه‌شنبه 13 تیر 1396
13:47
بهرام پروهان
وجود انواع مختلف شیشه ها امروزه به خریداران این امکان را می دهد که بنا به نوع نیاز خود شیشه های مناسبی را برای درب ها و پنجره های دوجداره شان انتخاب نمایند. از خصوصیات پنجره دوجداره با شیشه سیم دار (مسلح) ضد ضربه و ضد حریق بودنشان است که باعث شده است مورد استقبال خریداران قراربگیرد.

شیشه سیمی
 
این شرکت عرضه کننده انواع شیشه ها اعم از تک جداره، دوجداره، سه جداره و ... می باشد. یکی از انواع جدید شیشه های سیم دار (شیشه مسلح) می باشد. بهره گیری از تیمی متخصص و کارآزموده و همچنین دستگاه های صنعتی بروز باعث می شود که محصولات تولیدی این شرکت از بالاترین کیفیت برخوردار باشد.
این شرکت قادر به ارائه درب و پنجره دوجداره با شیشه سیم دار (مسلح) با بهترین کیفیت میباشد. قیمت این درب ها و پنجره ها به همراه شیشه سیمی  نسبت به سایر درب ها و پنجره های یو پی وی سی  معمولی گران تر است اما شرکت این درب ها و پنجره های دوجداره را با قیمت مناسبی به شما عرضه مینمایند. در سال های اخیر بحث و اختلاف نظر زیادی مبنی بر اینکه آیا شیشه سیم دار (شیشه مسلح) به اندازه کافی ایمن می باشد یا خیر مطرح شده است. دلیل اصلی مطرح شدن این بحث ها، صدمات وارد شده به مردم در محل هایی است که پنجره دوجداره با شیشه سیم دار  (شیشه مسلح) در آنجا به کار گرفته شده است.
متداول ترین پنجره دوجداره با شیشه سیم دار  (شیشه مسلح) ،همان هایی هستند که در درب و پنجره مدارس و مکان های عمومی نصب شده اند. گرچه شیشه سیمی مقاومت مناسبی در برابر انتقال شعله های آتش و دود دارد اما این شیشه ها نسبت به شیشه های حرارت دیده (سکوریت) یا لمینت مقاومت مناسبی دربرابر ضربه ندارند و ممکن است در هنگام ضربه خطرناک باشند. تحمل ضربه و ضد ضربه بودن عامل بسیار مهمی در مکان های فوق ازجمله مدارس، مهد کودک ها و مکان های تفریحی می باشد.
شیشه سیم دار
برای سال های متمادی، تنها نوع شیشه ای که می توانست آزمون های ضد حریق و ضد ضربه را بگذراند، پنجره دوجداره با شیشه سیم دار  (شیشه مسلح) بوده است. با ورود شیشه های جدید که کارایی بهتری از پنجره دوجداره با شیشه سیم دار  (شیشه مسلح) هم در ضد حریق و هم ضد ضربه بودن دارند، بحث ناکارآمد بودن شیشه سیم دار جدی تر شده است. متخصصان و منتقدان استفاده از شیشه سیمی ابراز می کنند که با وجود ورود شیشه های جدید و کارآمدتر دلیلی برای استفاده از پنجره دوجداره با شیشه سیم دار  (شیشه مسلح) وجود ندارد و این شیشه ها را عامل بروز بسیار از صدمات می دانند. برخی از آنها پیشنهاد تغییر قوانین و آیین نامه ها را داده اند. از طرف دیگر، متخصصان طرفدار شیشه سیمی (شیشه مسلح) ، نصب غیر اصولی و غیر ایمن را عامل بروز صدمات می دانند.